فطرت الهی - دلسوخته ای منتظر

در این وبلاگ سعی داریم بیشتر از مبانی فکری الهی بنویسیم

فطرت الهی - دلسوخته ای منتظر

در این وبلاگ سعی داریم بیشتر از مبانی فکری الهی بنویسیم

فطرت چيست؟
فطرت الهی - دلسوخته ای منتظر
فطرت انسانی چیز خاصی نیست که بشود آن را مثل قلب و کلیه و غیره به کسی نشان داد بلکه فطرت همان آفرینش خاص الهی است که فقط به انسان داده شده و به هیچ موجودی قبل از انسان داده نشده است.
این آفرینش چند ویژگی دارد:
1- برای اولین بار به انسان داده شده
2- دین الهی منطبق با آن است
3- هرگز از بین نمی رود ولی ممکن است زیر لجن زار گناه دفن شود
نویسندگان
آخرین مطالب
پربیننده ترین مطالب
امام صادق (ع) از پدرش نقل ميكند كه فرمود: كسى كه در او حرص و ترس باشد ايمان ندارد و مؤمن، ترسو و حريص و بخيل نيست. الخصال / ترجمه جعفرى، ج‏1 ؛ ص131

سوال1:

چرا اجرای این سند را معاون اول متوقف کرده است مگر در سند بحث تحفظ نیست و اینها نمی گویند ما آن را اعلام کردیم.

در قسمت ملاحظات بیانیه تبیینی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره سند ۲۰۳۰ آمده است:
«بر اساس بخشنامه معاون اول محترم رئیس جمهور در تاریخ ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶ اجرایی شدن برنامه مزبور در دستگاه‌های دولتی متوقف شده است.»[1]

جواب: چون رهبری در جریان این سند نبوده است و مخفیانه آن را انجام داده بودند والا در صورت اطلاع ایشان نیازی به توقف نبود

دلیل بسیار مهمی که نشان می دهد رهبری نسبت به این سند که یک سند کلی و راهبردی است و تصویب آن منوط به نظر ایشان است بی اطلاع بوده اند این عبارت خود دولتی هاست:

«برخی جریانات و گروه های سیاسی خاص، از فرصتِ همزمانی و قرابتِ فرمایشات حکیمانه مقام معظم رهبری با فضای انتخابات ریاست جمهوری، نهایت سوء استفاده را بعمل آورده و از آن دستاویزی سیاسی برای وارد آوردن فشار به دولت در ایام انتخابات و تخریب چهره آن خصوصا در میان قشر متدین و مذهبی کشور کردند»[2]

اگر این عبارت تهمت به رهبری نباشد ودرست باشد اما سوال این است چرا رهبری باید این مسئله را از زبان بدخواهان شما بشنود مگر چه ریگی به کفش داشتید که آن را مخفی کردید؟


سوال 2:

در این بیانیه آمده است:

بخشی از ارزیابی‌های منفی از وضعیت کشور در اسناد و گزارش‌های بین‌المللی ناشی از عدم توجه به پتانسیل‌های همکاری بین‌المللی در پیگیری اهداف مشترک توسعه‌ای است و بر این باوریم که با حفظ استقلال و اختصاصات فرهنگی قادریم تصویر مثبت و موفقی را از نظام جمهوری اسلامی ایران به جهانیان مخابره کرده و با ایران‌هراسی و اسلام‌هراسی مقابله کنیم.

همکاری بین المللی در پیگیری اهداف مشترک توسعه‌ای چیزی جز پیاده کردن تفکر لیبرالی است؟؟؟ اگر قصد ندارید اهداف لیبرال ها را پیاده کنید چه هدف مشترکی بین شما و آنها باقی می ماند؟؟؟

آیا قبول ندارید جامعه جهانی به این شکلی که غربی ها به دنبال آن هستند و مفهوم توسعه و مدنیت و .... فقط مشترکات لفظی هستند و از حیث مفهوم در تعارض شدید با مفاهیم دینی و فرهنگی ما قرار دارند؟ پس چگونه به دنبال پیگیری هدف مشترک هستید؟


سوال3:
این سند 2030 چه حسنی برای نظام آموزشی ما دارد که باید مسئولین گوشه ی چشمی (در نگاه خوشبینانه )به آن داشته باشند
در بیانیه مذکور آمده است:

«هیات وزیران در تاریخ ۲۵/۶/۱۳۹۵ طبق مصوبه ۷۶۴۰۳ اقدام به تشکیل کارگروه ملی آموزش ۲۰۳۰ با هدف تهیه «برنامه اجرایی و نظارتی» تحقق آموزش ۲۰۳۰ در سطوح ملی و استانی نمود. بر اساس بند ۲ مصوبه هیات وزیران، کارگروه مزبور این وظیفه را می بایست همسو با اهداف «برنامه های توسعه کشور»، «اسناد راهبری توسعه»، «نقشه جامع علمی کشور» و «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش» انجام دهد. هیات وزیران با تشکیل این کارگروه بر آن بوده است تا منطبق با تحفظ رسمی و مکتوب جمهوری اسلامی ایران، از ⚡️امتیازات موجود در سند «چارچوب اقدام آموزش ۲۰۳۰»⚡️ همسو با اسناد بالادستی در کشور استفاده نماید.»[3]

👌اگر این سند یک سند الزام آور نیست خب محاسن آن را در سند رسمی خود کشور می آوردند که یک سند الزام آور هم هست و حتما ایران را به سمت آن مزیت ها خواهد برد!


سوال 4:
مگر نمی گویند معاهدات غیر الزام آور را نیازی نیست مجلس امضاء کند پس چرا در مثالی که می آورند می گویند مجلس لایحه ی اجازه ی الحاق به آن را تصویب کرد؟؟؟؟؟؟ در این مثال آمده:
«برای مثال جمهوری اسلامی ایران بر کنوانسیون حقوق کودک حق شرط قائل شده است و مجلس محترم شورای اسلامی لایحه اجازه الحاق به آن را مشروط بر آن که “در هر مورد و هر زمان در تعارض با قوانین داخلی و موازین شرعی قرار گیرد از طرف دولت جمهوری اسلامی ایران لازم الرعایه نخواهد بود” تصویب کرد.»[4]


++ آقایان بیشتر با مردم صادق باشید و بیشتر راست بگوئید

[1] بیانیه تبیینی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره سند ۲۰۳۰؛ ملاحظات بند اول

[2] بیانیه تبیینی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره سند ۲۰۳۰؛ پاراگراف سوم بیانیه

[3] بیانیه تبیینی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره سند ۲۰۳۰؛ بند (ج)

[4] بیانیه تبیینی دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره سند ۲۰۳۰؛ ملاحظات بند سوم

این هم آدرس بیانیه:
http://fa.irunesco.org/%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%87-%d8%aa%d8%a8%db%8c%db%8c%d9%86%db%8c-%d8%af%d8%a8%db%8c%d8%b1%d8%ae%d8%a7%d9%86%d9%87-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%b7%d9%84%d8%a7%d8%b9-%d8%b1%d8%b3/

نظرات  (۴)

من نمی‌دانم شما و هم‌فکران شما چه انتظاری از اسناد بین‌المللی (مخصوصا سازمان مللی) دارید. می‌فرمایید بر اساس تفکر لیبرالی تنظیم شده‌اند. مگر توقع داشتید بر اساس اسلام ناب محمدی تنظیم شود؟ خب تفکر لیبرالی الان متأسفانه در جهان فرهنگ غالب است، و طبیعی است که تصمیم‌گیری‌های بین‌المللی هم متأثر از همین تفکر خواهد بود. این که از واضحات است.
ولی ما باید تکلیفمان را با اسناد و معاهدات سازمان ملل روشن کنیم. اگر می‌خواهیم در معاهداتمان ذره‌ای اثر از لیبرالیسم پیدا نشود اولین کاری که باید بکنیم این است که از سازمان ملل بیرون بیاییم. بشویم حکومتی مثل داعش و طالبان که خودشان را ذیل سازمان ملل تعریف نمی‌کنند ولذا تعهدی هم نسبت به آن ندارند. وگرنه همین که ایران عضو سازمان ملل است ملزم به به رسمیت شناختن استقلال دیگر کشورهای عضو است، و از آنجا که اسرائیل هم یکی از کشورهای عضو است، نفس عضویت ایران در سازمان ملل به رسمیت شناختن اسرائیل را نتیجه می‌دهد. همین‌طور است پذیرش بیانیه جهانی حقوق بشر که در بعضی از بندهایش با قانون مجازات اسلامی تناقض دارد و قس علی هذا.
سیاست جمهوری اسلامی در طی این سال‌ها پذیرش کلیت سندهای بین‌المللی با لحاظ تبصره‌های فرهنگی خودمان بوده. در سند ۲۰۳۰ هم دولت ذکر کرده که آن بخش‌هایی که با فرهنگ ما مغایرت داشته باشد را اجرا نخواهد کرد. این نه موضوع هولناک و مخوفی بوده، نه می‌شود چنین چیزی را مخفی کرد.
حالا ببینید چه استفاده‌ی انتخاباتی ناجوانمردانه‌ای از این سند شد. گفتند در این سند ترویج هم‌جنس‌گرایی و آموزش خودارضایی است. چطور پدر و مادرها را حساس و نگران کردند فقط برای چندتا رأی. این‌ها لابد به خاطر شیفتگی خدمت است نه تشنگی قدرت. خدا ازشان قبول کند!
پاسخ:
سلام
اول که دیدم شما نوشتید خوشحال شدم اما وقتی نقدتان را خواندم متاسف شدم
ای کاش به سوال ها جواب می دادید به جای متهم کردن بنده به داعشی بودن و طالبان بودن
اینکه آنها می گویند نقاط مشترک بنده سوالم این بود که چه نقطه ی مشترکی بین تفکر اسلامی شیعه نه سنی با لیبرالیسم هست که ظاهرا شما هم جواب دادید هیچ نقطه ی مشترکی وجود ندارد. پس چه دلیلی دارد ذیل چنین سازمان هایی قرار بگیریم!
شما می بینید ما ذیل اعلامیه ها وبیاینه های مختلف رفتیم و الحاقیه ای هم داده ایم و حق تحفظ هم کرده ایم اما باز با قصاص و ... ما را متهم به خشونت و تروریسم می کنند این چه رفتار متنقاض ابلهانه ای است که ما دنبال می کنیم از یک طرف ذیل سازمانیم و از طرف دیگر متهم به خشونت بخاطر همان چیزی که حق تحفظ گرفته ایم. این رفتار بیشتر شبیه رفتار دلقک هاست تا عقلا.

سوال دیگری که باز شما جواب ندادید این بود که چطور این بیانیه مخفی نبوده اما رهبری به اعتراف خود دولتی ها از زبان بدخواهان متوجه شده است.
و البته فرمودند نیاز به تایید مجلس برای امضاء چنین اسنادی نیست که البته دروغ می گویند ولی در مثالی که در بیانیه آورده اند نوشته اند مجلس اجازه ی الجاق را تصویب کرد

برادر عزیز یاشما مسلمانید و پایبند آیات و روایات یا سکولار هستید.
اگر مسلمانید که رفتار مسلمانی باید والا فلا
چرا فقط اصلاحات و جریان نسبتا سکولار و لیبرال داخلی دنبال این جور معاهدات و سندهاست. بنده اشکالم همین است که این سندها تفکر لیبرالی را ترویج می کند و مبتنی بر آن است بعد شما اشکال را به خودم بر می گردانید.
بنده می گویم چرا باید ذیل سندی برویم که از سر تاپایش را باید بررسی کنیم و مجدد بنویسیم خب اگر مزیتی داشته بیایید وارد سند ملی خودمان کنید این چه ربطی به منزوی شدن دارد

اما حرفی که زدید و بنده را بسیار متعجب کردید رفتن در ذیل سازمان ملل و پذیرفتن اسرائیل است!!!!!! شوخی خوبی بود
به جز ایران 31 کشور عضو سازمان ملل هستند که اسرائیل را به رسمیت نمی شناسند یعنی اسرائیل توسط ۳۲ عضو سازمان ملل به رسمیت شناخته نمی‌شود. در تمامی قراردادها و تعهدات بین المللی امکان گذاشتن شرط و .... وجود دارد چطور برای سند ننگین 2030 شد اما سازمان ملل نشد؟؟؟

یک نکته هم گفتید که در سند 2030 ترویج همجنس گرایی نمی کنند!! واقعا تعجب دارد این صحبت.
آیا در سند 2030 ترویج همجنس گرایی وجود ندارد؟؟؟؟ می خواهید تمام مستندات انگلیسی مرتبط با »‌را برایتان بنویسم تا ببینید؟؟
پس در سند 2030 چنین مسائلی هست اما
این آقایان می گویند ما حق تحفظ داریم و نوشتیم که آنچه در سند هست و مغایر نباشد را انجام می دهیم
اولا این حرف یعنی در سند مطالب مغایر با فرهنگ ما و دین ما هست. از جمله ترویج همجنس گرایی و خود ارضایی
ثانیا اگر راست می گفتند طرح را متوقف نمی کردند و رهبری نمی فرمودند اصل امضای چنین سندی اشتباه بوده است می فهمی اصل امضاء (برید سخنان رهبری را ببینید)

کلا جماعت اصلاح طلب کاری جز وصله زدن و داعشی کردن و طالبانی کردن دیگران ندارند. و البته اطلاعاتشان نسبت به داعش و طالبان در حد همین چند فیلمی است که در اینترنت از سر بریدن دیده اند. ولی نمی دانند که عمق فکر داعش تا چه اندازه ای است. اگر توجه می کردید و عمق اندیشه ی طالبان را می شناختید شاید شما یکی از اساتید دانشگاههای اروپایی می شدید که به داعش می پیوندد. :)))
اصلاحات نمی تواند علاقه ی خودش به تفکر لیبرال را منکر شود و باید بدانید لیبرالیسم نقیض ذاتی اسلام است و ما و هر مسلمانی وظیفه دارد جلوی آن ر ابگیرد.


من نوشته‌ام اگر می‌خواهیم ذره‌ای اثر از لیبرالیسم نماند، باید از سازمان ملل بیرون بیاییم و مثل طالبان و داعش خودمان را ذیل سازمان ملل تعریف نکنیم. بعد شما نوشته‌اید من شما را متهم کرده‌ام به داعشی بودن و طالبان بودن. واقعاً از حرف من چطور می‌شود چنین چیزی بیرون آورد؟ داعش و طالبان را من به عنوان دو حکومتی که هیچ کاری به قواعد بین المللی ندارند ذکر کردم. اصلاً قصد ارزش‌گذاری نداشتم.

شما می‌گویید ما ذره‌ای همسازی با لیبرالیسم نداریم، چرا باید ذیل چنین سازمان‌هایی قرار بگیریم. سؤال خوبی است ولی چرا از من می‌پرسید؟! مگر اختیار مملکت دست من است؟ از مرحوم امام (ره) بپرسید چرا بعد از انقلاب ما همچنان عضو سازمان ملل ماندیم؟ از رهبری بپرسید چرا ما هنوز عضو سازمانی هستیم که اسنادش همه بوی لیبرالیسم می‌دهد و با اسلام مخالف است؟ این هم توطئه‌ی اصلاح‌طلبان است؟!

من راستش درباره‌ی مخفی بودن پذیرش سند اطلاعی ندارم و اظهارنظر هم نمی‌کنم.

درباره‌ی پذیرش اسرائیل هم ظاهراً شما نکته‌ی عرض بنده را متوجه نشدید. من گفتم علی‌رغم اینکه ایران عضو سازمان ملل است و ملزم به به رسمیت شناختن اسرائیل، ولی ما تبصره زده‌ایم و قبول نکرده‌ایم، یعنی که پذیرش این چیزها اینقدرها هم مطلق نیست و دست ما را نمی‌بندد. می‌خواستم نتیجه بگیرم درباره‌ی ۲۰۳۰ هم می‌شود همین سیاق را پیش گرفت و مشکلی پیش نمی‌آید‌.

لطفاً آن قسمت‌هایی که ترویج هم‌جنس‌گرایی و خودارضایی است را با ذکر آدرس نشان دهید، چون من هرچه گشتم چیزی پیدا نکردم.
پاسخ:
نوشتید شما و هم‌فکران شما و بعد گفتید باید مثل داعش و ... باشید این چه معنی می دهد

ظاهرا شما تفاوت سازمانی مثل سازمان ملل با اسناد و معاهداتی مثل 2030 را نمی دانید
 اینکه کسی عضو سازمانی باشد به معنی پذیرش حضور در سازمان است نه تایید تفکر سازمان
اما وقتی سندی ر اامضا می کنید آن هم اسنادی که سندهای کلی و راهبردی است یعنی قبول کرده اید که طرح کلی مثلا آموزش و پرورش را با آن تنظیم کنید.
اینکه دولتی سر خود برود و چنین سندی را امضاء کند
اولا در حیطه ی وظایف دولت نیست چون طرح ریزی های کلی و راهبردی از وظایف رهبری است و دولت فقط مجری است مجری قوانین و طرح کلی رهبری
ثانیا اصل پذیرش چنین اسنادی غلط است کما اینکه رهبری فرمود چرا چون 1- ما باید تمام سند را تفسیر مجدد کنیم 2- باید آنچه آنها نوشته اند را انجام دهیم و این خیلی فرق دارد با رفتن در سازمان ملل که می توانیم در تصمیمات جهانی اثر گذار باشیم ولی معاههده ای را هم نپذیریم.
به عبارت بهتر ما در سازمان ملل حاضر نشدیم که تعهدات آنها را بپذیریم بلکه رفتیم تا در قانون گذاری آنها موثر باشیم فلذا پذیرش سند 2030 با روح حرکت ما منافات دارد
پس پذیرش سند 2030 با یک الحاقیه مثل حضور در سازمان ملل نیست. صرف حضور نه تایید است نه رد اما پذیرش 2030 تاییدی است بر روش و منش تعلیم و تربیت غربی و متودهای آنها

درباره ی مخفی بودن هم اینجا فرمودید:
این نه موضوع هولناک و مخوفی بوده، نه می‌شود چنین چیزی را مخفی کرد.

برایتان در پست بعدی قرار خواهم داد
۰۵ خرداد ۹۶ ، ۲۰:۴۳ آب‌گینه موسوی

من متوجّه نشدم که بالأخره واقعاً ملغی شد یا نه؟

اگر ملغی شده پس چرا همکاران و اقوام از برخی اقدامات ذر مهدکودک‌ها و مجلّات می‌گویند؟

پاسخ:
مگر برجام را نگفتند همه ی تحریم ها اعم از اشاعه ای هسته ای و غیره .... مگر شده بود؟؟؟؟  .))

دروغ که شاخ و دم ندارد.
این دولت مخفی کار ترین دولت تاریخ ایران باید نام بگیرد
می گن شده ولی عمرا ما قبول کنیم
۰۶ خرداد ۹۶ ، ۰۹:۳۴ آب‌گینه موسوی
پس حُکمِ رهبری نبود؟ فکر می‌کردم رهبر با حکمِ حکومتی ملغی کردند. :(
پاسخ:
البته تذکر رهبری رو وقتی شنیدند (فرمودند اصل این کار از اول غلط بود)
و بعد هم بچه های حزب الله و انقلابی پیگیر سند شدند اوضاع به کامشان خراب شد و مجبور شدند متوقف کنند
الآن هم اگر احساس امنیت کنند حتما اجرایی می کنند

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی