فطرت الهی - دلسوخته ای منتظر

در این وبلاگ سعی داریم بیشتر از مبانی فکری الهی بنویسیم

فطرت الهی - دلسوخته ای منتظر

در این وبلاگ سعی داریم بیشتر از مبانی فکری الهی بنویسیم

فطرت چيست؟
فطرت الهی - دلسوخته ای منتظر
فطرت انسانی چیز خاصی نیست که بشود آن را مثل قلب و کلیه و غیره به کسی نشان داد بلکه فطرت همان آفرینش خاص الهی است که فقط به انسان داده شده و به هیچ موجودی قبل از انسان داده نشده است.
این آفرینش چند ویژگی دارد:
1- برای اولین بار به انسان داده شده
2- دین الهی منطبق با آن است
3- هرگز از بین نمی رود ولی ممکن است زیر لجن زار گناه دفن شود
نویسندگان
آخرین مطالب
امام صادق (ع) از پدرش نقل ميكند كه فرمود: كسى كه در او حرص و ترس باشد ايمان ندارد و مؤمن، ترسو و حريص و بخيل نيست. الخصال / ترجمه جعفرى، ج‏1 ؛ ص131

۱۵۸ مطلب توسط «میثم علی زلفی» ثبت شده است

اِممممممممممممممممممممممماچ

اوفییییییش چه کیفی داد! باباجون انرژیم برگشت

پس حالا یک بوسه دیگه بهت می کنم تا بتونی همه ی آدم بدا رو بکشی!

اووووووووووووووووووووومممممممممممممممممممممماچ

اوفی شارژ شارژ شدم


+ کاشکی می دونستیم بوسیدن صورت پدر و مادر چه لذتی به انها منتقل می کنه

 اگر تا حالا توفیقش رو نداشتین پیشنهاد می دهم غرورتون رو بشکنید و این کار رو انجام بدید. از اون بوس های آبداره بچگانه!!!


مردی به حضور پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) رسید و پرسید

میثم علی زلفی

🔻 خدای متعال، متناسب با ظرفیت هر کس، زمینهٔ رُشدی برای او فراهم کرده است...
🔥«اگر انسان دنبال #تکلیف خدا بگردد و آنجا که تکلیف می‌آید بایستد و عمل کند، همه #رشدها را خداوند برای او رقم می‌زند. اما اگر با #تدبیر خود دنبال رشد خودش باشد، به هیچ‌کجا نمی‌رسد!

👈خدای متعال، متناسب با شخص و ظرفیت هرکس، زمینهٔ رشدی برای او فراهم کرده است و زمینه رشدش، انجام تکلیفی است که متوجه اوست؛ برای مثال، 🌸انسان که مادری مریض دارد، می‌فهمد که باید وقتش را برای او بگذارد؛ اما اگر برود کار دیگری انجام دهد، رشدش در آن کار نیست!🌸
✨تمام تلاش #شیطان این است انسان را از آن نقطه حرکت، به مسیر دیگری بکشاند! ممکن است نقطه حرکت ما، با نقطه حرکت فرد دیگر، متفاوت باشد؛ اما شیطان ما را فریب می‌دهد و می‌گوید: ببین که فلانی چطور به کمال رسید! تو هم همان مسیر را برو!
[مثلاً] رشد حضرت یوسف(ع) در یک #امتحان خاصی است و رشد حضرت موسی(ع) در امتحان دیگری است.
☀️نمی‌شود که حضرت موسی(ع) رشد خودش را در امتحان حضرت یوسف(ع) دنبال کند. حضرت موسی(ع) باید از امتحان خودش موفق بیرون بیاید. رشد حضرت موسی(ع) در زندان‌رفتن نیست.»

📝استادسیدمحمّدمهدی #میرباقری، (۱۳‌۹۰)

میثم علی زلفی
در کتابخانه حوزه مشغول مطالعه بودم تنهای تنها
کتابی که امتحان داشتم را با حرص تمام می خواندم؛ آخه زمانم کم بود و صفحات امتحان زیاد
به صفحات پایانی یکی از کتاب ها که نزدیک می شدم خیلی خوشحال از این فتح الفتوح، خودم را آماده ی خواندن کتاب دوم و سوم کردم تا اندکی برای امتحان های بعدی جلو باشم.
در همین حین و بین یکدفعه دیدم طلبه ای روبرویم حاضر شد!

+ آقا ببخشید کتاب آقای فلانی رو دارید؟؟
- بله امسال این کتاب ها رو باید امتحان بدم!
+ میشه کتابتون رو بدید تا از صفحاتش عکس بگیرم؟
- عکس بگیری از این همه صفحه؟؟؟!!!!!
آره من عادت دارم از روی گوشی موبایل مطالعه کنم

انگار با پتک توی سرم زده باشن یک لحظه شوک برم داشت!
یه نگاه به لباس و وضع بنده ی خدا انداختم. تا ته خط رو رفتم. یعنی کتاب هایی به این ارزانی رو هم نمی تواند تهیه کند؟؟

کتاب رو دادم عکس گرفت و برگردوند
اما تو تمام این مدت به فکر ماه مبارک رمضانی بودم که فرصت مطالعه داشتم و از دست دادمش در حالی که همه جور امکاناتی داشتم.
تو فکر این همه نعمتی بودم که خدا بهم داده تا راحت درس بخونم
از استعداد تا شرایط مالی مناسبِ یک شخصیت علمی گرفته تا همسر خوب و آرام بخش و خانه ی مستاجری تمیز و ساده و فرزندکه میوه ی دله!!

برای تصلی دادن خودم یاد امام می افتم که سرجمع 100 کتاب در خانه نداشت و همه ی کتاب هایش را از این و آن قرض می کرد و می خواند و پس می داد و آن بنده خدا را با امام مقایسه می کنم تا تصویر سختی که می کشد التیام پیدا کند.

اشک فکر نمی کنم پاسخ مناسبی به این جفای من به خودم و دوستانم و خدای خودم باشه
فحش هم که نمی توانم بنویسم.
اما باید بگویم خدایا متشکرم
خدایا غلط کردم!
خدایا غلط کردم که چنین اشتباهی کردم
میثم علی زلفی

رهبری معظم در نماز عید فطر 1396 تصریح فرمودند که جریان انقلابی اقدام و حرکاتی نکند که مدعیان پوچ گوی / پوچ اندیش طلبکار آنها شوند.


یک سوال مهم بعد از کلام رهبری این است که در زمانی که جریان فکری سرکار، یعنی جریانی که طلبکاری شرب مدامش است؛ وقتی با حرکت گروهی که متهم به انقلابی بودن هستند دوباره ژست طلبکاری به خود می گیرد چرا رهبری طوری سخن گفتند که بیش از محکوم شدن حرکت به ظاهر انقلابی ها پوچ اندیشی و پوچ گرایی و طلبکاری جریان مخالف روشن شد! و اصلا این جریان صاحب چه تفکری است که رهبری آن را پوچ اندیش و پوچ گرا و طلبکار می داند؟؟؟

میثم علی زلفی

💠بسمه تعالی💠

💥آب را گل نکنیم!

در مورد #درست یا #غلط بودن اقدام امروز مردم بر علیه رئیس جمهور می اندیشم و یاد یک واقعه تاریخی می افتم که به این مضمون در  کتاب تاریخ سیاسی صدر اسلام تالیف آقای رسول جعفریان در مبحث "جنگ احد" خوانده ام:

"در #جنگ_احد زمانی که اوضاع بر مسلمانان دشوار شده بود، یکی از مسلمانان در این هنگام متوجه یکی از مسلمانان شد که در دوران جاهلیت پدر او را کشته بود. در این لحظه که دشمن از روبرو حمله می کرد او هم یکی از مسلمانان را به عنوان قصاص خون پدرش به شهادت رسانید!                                                                                                                                              بعد از جنگ احد، رسول اکرم(ص)  دستور دادند که در جلوی مسجد قبا،آن شخص را گردن زدند و شفاعت کسی را هم در مورد وی نپذیرفتند و فرمودند اعلام کرده بودم هر چه در جاهلیت بوده را فراموش کنید.

با خود اندیشیدم که  مصداق کسی در حین نبرد با دشمن به #تخریب_خودی‌ها مشغول می شود کیست؟ در یک طرف رئیس جمهور را می بینم که در حالی که دشمن بر روی #تخریب_سپاه_پاسداران متمرکز شده او هم از پشت خنجر می زند و در حالی که همه مردم، زبان به تحسین اقدام موشکی سپاه گشوده اند، در جمع فعالان اقتصادی  در یکم تیر  96چنین سپاه را تخریب می کند: "...اقتصاد را به دست دولتی دادیم که هم تفنگ دارد و هم رسانه کسی جرأت رقابت ندارد..."

ديگران

دخترم کوچک تر که بود. بد غذا بود

برای اینکه غذا بخورد هر کاری می کردیم. هر روشی که هر مشاور یا کتابی گفته بود را تست کردیم.

در این میان بعضی ها از روشهای خودشان یعنی تحریم استفاده می کردند!

بابابزرگ می گفت اگر نخوری پارک نمی برمت

مامان بزرگ می گفت اگر نخوری دیگه شکلات نیست.

اون یکی می گفت اگه نخوری دیگه برات اسباب بازی نمی خرم و غیره

تا اینکه کار رسید به اینجا که اگر نخوری، آب هم به تو نمی دهیم.


دیدم ای وای باید تحریم ها برود که آب خوردن این بچه حل بشود باید تحریم های ظالمانه برود تا اسباب بازی بیاید و غیره

فلذا ظلمه را جمع کردیم و دستور دادیم دیگر با هیچ وعد و یا وعیدی به دخترم غذا ندهید خودش خورد نوش جانش نخورد هم نخورد!


و اینگونه شد که مشکل آب خوردن دخترم حل شد و امروز بیشترین چیزی که می خورد آب است.منتهی برای بیشترش باید خودش تلاش کند.


+ لاجرم ما مثل دخترم مقاومت نکردیم و تحریم ها همچنان باقی است. و آب خوردنمان هم حل نشد.

+ اگر دقت کنید در این تحریم ها، ظالمین تحریم های توهمی را اعمال کردند و دختر بنده هم چون فکر می کرد این تحریم های توهمی اجرا می شود خوشحال بود که تحریم ها شکسته شد.

+ من در عجبم که بزرگان کشور ما چرا مثل کودک ما فکر می کردند و فکر می کردند مشکل آب خوردن به تحریم مربوط است.

تاریخ انتشار 17/02

میثم علی زلفی

دعاااااااااااااااااا

برای آقامون عاقبت بخیری شهادت و......

میثم علی زلفی

در مقدمه ی این جزوه ی آمده است:

دین مبین اسلام از ابتدای بعثت پیامبر ، به مبارزه با ظلم و بیداد پرداخته و تولی و تبری از لوازم لاینفک این دین حیات بخش به شمار می روند .

 در نگاهی وسیع تر ،تولی و تبری را در همه مراتب موجودات مشاهده می کنیم :" میل ترکیبی بعضی عناصر و " عدم میل ترکیبی " برخی دیگر ، " جذب و دفع " در گیاهان ، " غضب و شهوت " در حیوانات ،‌" حب و بغض " در مراتب پائین تر انسانی ، از جلوه های بارز این ناموس آفرینش به شمار می روند .

اصولا هر فرد یا ملتی که از اندیشه و ایدئولوژی خاصی تبعیت نماید ، ناچار به موضع گیری دوستانه یا خصمانه در قبال سایر افراد و ملل می گردد و این یکی از نوامیس و قوانین ثابت الهی است :" جاء الحق و زهق الباطل ... " (اسراء/81) هر کجا حق بیاید باطل باید برود .


پیشنهاد می کنم 20 دقیقه از وقت مبارکتان را برای خواندن این مطلب صرف کنید.


دریافت جزوه شعار مرگ بر کفار
حجم: 255 کیلوبایت
توضیحات: لطفا بخوانید و حتما نظر بدهید

میثم علی زلفی

"بسمه تعالی"

نکاتی چند در مورد حوادث تروریستی امروز تهران:

إِنْ یَمْسَسْکُمْ قَرْحٌ فَقَدْ مَسَّ الْقَوْمَ قَرْحٌ مِثْلُهُ وَ تِلْکَ الْأَیَّامُ نُداوِلُها بَیْنَ النَّاسِ وَ لِیَعْلَمَ اللَّهُ الَّذینَ آمَنُوا وَ یَتَّخِذَ مِنْکُمْ شُهَداءَ وَ اللَّهُ لا یُحِبُّ الظَّالِمینَ:
اگر [در جنگ احد] به شما آسیب و جراحتى رسید، آن گروه را نیز [در جنگ بدر] آسیب و جراحتى مانند آن رسید. و ما این روزها [ىِ پیروزى و ناکامى‏] را [به عنوان امتحان‏] در میان مردم مى‏ گردانیم [تا عبرت گیرند] و خدا کسانى را که [از روى حقیقت و خلوص‏] ایمان آورده‏ اند، مشخص کند و از میان شما گواهانى [نسبت به پیروزى‏ ها که نتیجه طاعت و تقواست، و شکست‏ها که محصول نافرمانى و بى‏ تقوایى است‏] بگیرد؛ و خدا ستمکاران را [که با سستى و بى‏ تقوایى بر خود ستم مى‏ کنند] دوست ندارد. ( آل‏عمران ، 140)
 
محکوم بودن حوادث تروریستی امروز تهران چنان روشن است  که نیاز به توضیح ندارد اما چند نکته در این خصوص خالی از لطف نیست گرچه کسانی که خود را به خواب زده اند طبیعتا مخاطب این نوشتار نیستند. اما آیه ی بالا به خوبی ابعاد این گونه حوادث را بیان می کند.

1- شهادت مظلومانه ی هموطنان ما به دست ایادی آمریکا و اسرائیل، مطلب جدیدی نیست همان گونه که حافظه ی ضعیف منافقان داخلی و عناصر سست عقیده و توجیهات پایان ناپذیر آنها برای هم پیاله شدن با بیگانگان نیز، قابل درمان نیست.به قول شهید آوینی هرکس می خواهد ما را بشناسد داستان کربلا را بخواند!

2- در این حادثه معلوم شد که حتی مرقد مطهر امام راحل هم مغضوب تروریسم کور آمریکایی و وهابی است و این درسی است برای کسانی که مأموریت آنان ترویج افکار اسلام ناب امام است که با باند منحرف مهدی هاشمی معدوم  که در صدد تطهیر منافقان برآمده اند،همپیاله نشوند!  بغض و کینه از امام خمینی و حرکت الهی وی، در ذات جریان تکفیری و صهیونیستی قرار دارد؛ همانان که امام  در پیام کشتار حجاج به دست آل سعود، نسبت به ماهیت پلید آنها هشدار داده بود.

3- درس تلخی که نسل جوان ما گرفت این بود که منافقانی که در دهه ی شصت به مجازات رسیدند از چه قماشی بودند و کسانی که با آنها برخورد انقلابی کردند چه خدمت بزرگی به امنیت کشور کرده اند و چقدر ارزشمند هستند!

4- سایه ی جنگ و نا امنی را، سازش و لبخند به آمریکا و وهابیت ، از کشور دور نمی کند. بلکه با مقاومت مردانه است که می توان مانع نفوذ دشمن در افکار امام راحل (ره) و آرمان های مردم  انقلابی ایران شد. اگر روحیه ی انقلابی را تضعیف و مردم انقلابی را خشونت طلب معرفی کنیم حتی در شمال تهران  و مجموعه های آنچنانی هم امنیتی وجود نخواهد داشت!

5- کسانی که به برکت خون شهدا در پست های جمهوری اسلامی آرمیده اند و نان متهم کردن دیگران به قتل و خشونت را می خورند باید بدانند اولین شهید در مقابل این حرکت کور، باز هم از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود. باز هم جمله ی حکیمانه ی امام برای همه روشن شد که فرمودند :"اگر سپاه نبود کشورهم نبود."

6- این حادثه  برای هر انسان آزاده ای، بسیار تاسف آور بود اما در مقابل کسانی که در جریان فتنه ی 88 کشته شدند و نیز آسیبی که در آن فتنه به ارکان نظام وارد شد،قطره ای بیش نبود. کجا بودند کسانی که دیروز شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران سر می دادند تا مزه ی حضور تروریسم را در خانه ی ملت و مرقد امام راحل  در قلب تهران را با چشم خود ببینند. و عبرت بگیرند، برخی از افراد بی بصیرت که در صدد تطهیر فتنه گران هستند.فراموش نمی کنیم که به فرموده ی قرآن، فتنه از قتل بدتر و شدید تر است و به فرموده ی رهبر فرزانه ی انقلاب، جای شهید و جلاد را با نفاق و بی بصیرتی عوض نکنیم!

7- در پایان یادی از امام راحل داشته باشیم که  در اثنای ترور های دهه ی شصت، فرمودند: "بکشید ما را ملت بیدارتر می شود."

8- در پایان شهادت مظلومانه ی شهدای این حادثه را به محضر حضرت ولی عصر - ارواحنا فداه- رهبر فرزانه ی انقلاب و مردم شهید پرور ایران اسلامی و خانواده های شهدا ی مظلوم این حادثه، تسلیت عرض می کنم.

هفدهم خرداد 1396
فقیر الی الله مهرداد ویس کرمی


+ به شما توصیه می کنم فیلم بادیگارد را در این شرایط دوباره ببیند!

مومنین جانشان را برای دین و آرمانشان می دهند نه برای مردمی که دم از علی می زنند اما دنبال بی دینی و لیبرال کردن جامعه هستند

ديگران

فقط بگم هر کی دقیق نخونه باخته!

امام صادق «ع»: اى مفضّل! از چیزهایى عبرت بگیر که براى رفع نیازمندیهاى آدمى آفریده شده، و تدبیرهایى در آنها به کار رفته است: دانه براى خوراک او آفریده شده، لیکن آرد کردن و خمیر کردن و پختن آن به عهده خود انسان گذاشته شده است. کرک و پشم براى پوشش او آفریده شده، ولى زدن و رشتن و بافتن آن تکلیف خود اوست. درخت براى او آفریده شده، امّا نشاندن و آب دادن و رسیدگى به آن کارهایى است که خود باید بکند. گیاهان دارویى براى درمان او آفریده شده، لیک چیدن و ترکیب کردن و ساختن دارو از آنها به خود او واگذار شده است. و دیگر چیزها را نیز به همین گونه خواهى یافت. پس بنگر که چگونه آنچه را انسان خود نمى‏توانسته است پدید آورد خداوند پدید آورده است، لیکن در هر یک از آنها جاى کار و کوششى باقى گذاشته است، زیرا که صلاح آدمى در همین چگونگى بوده است، چون اگر این کار نیز از عهده آدمى برداشته مى‏شد، و براى او هیچ کار و شغلى باقى نمى‏ماند، انسان از ناسپاسى و سرمستى چنان‏ مى‏شد که زمین نمى‏توانست تحمّلش کند، و سرانجام به کارهایى دست مى‏زد که به تلف شدن او منجر مى‏گشت؛ بواقع اگر همه نیازمندیهاى مردمان (بى‏کوششى و کارى و زحمتى) در اختیار ایشان مى‏بود، زندگى دیگر گوارا نمى‏شد و از آن لذّتى براى هیچ کس فراهم نمى‏آمد؛ آیا ندیده‏اى که اگر کسى مهمان قومى شود و مدّتى بماند و همه آنچه مى‏خواهد از خوراک و پوشاک و پذیرایى در اختیارش باشد، از بیکارى خسته و ملول مى‏شود، و دلش مى‏خواهد خودش را به چیزى مشغول دارد؟ پس بر این قیاس کن که اگر آدمى در تمام عمر هر چه مى‏خواست در اختیار مى‏داشت به چه رنجى گرفتار مى‏شد. و حسن تدبیر در چیزهایى که براى انسان آفریده شده، در آن است که جایى براى کار آدمى در آنها باقى مانده است، تا هم از بیکارى دلگیر نشود، و هم او را از پرداختن به چیزهایى باز دارد که یا به دست نمى‏آید، یا به خیر و صلاح او نیست.
توحید مفضل ص 86


+چرا پدر و مادر ها طوری برخورد می کنند که وقتی بچه بزرگ می شود نمی فهمد که کار کردن جزء آفرینش انسان است

+ قانون هم کار زیر 15 سال را جرم می داند یعنی تا 15 سالگی علاف بچرخ بر خلاف نظام هستی تا بعدش کار بدیم دستت اگه گیر اومد! (ان شاء الله چینی ها جا ما کار می کنن)

از قدیم گفتن کار جوهره ی مرده!

میثم علی زلفی